Czy leasing samochodów jest opłacalny w przypadku prowadzenia własnej firmy?

Czy leasing samochodów jest opłacalny w przypadku prowadzenia własnej firmy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie i prowadzenie własnej działalności to spore wyzwanie. Wiąże się przede wszystkim z dużymi wydatkami i stresem, a także umiejętnością planowania i dysponowania budżetem. Poza wyzwaniami istnieją jednak pewne benefity, które nie sposób pozyskać w innej sytuacji. Dotyczy to szczególnie branży motoryzacyjnej. Dlaczego?

Każdy przedsiębiorca może wybrać leasing jako opcję finansowania samochodu dla firmy. Dzięki temu nie musi ponosić jednorazowego kosztu zakupu auta ani starać się o kredyt na jego nabycie. Czy leasing jest jednak opłacalny? Z pewnością cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Jego podstawą jest opłacanie comiesięcznej raty leasingowej, której wysokość zależy przede wszystkim od ceny samochodu w leasingu, okresu trwania umowy czy wysokości wpłaty własnej.

Raty leasingowe są kosztem dla przedsiębiorcy. W zależności od przeznaczenia pojazdu jego użytkownik może ująć 50% lub 100% raty leasingowej w zakres kosztów własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu można znacznie obniżyć wartość podatku – to jedna z zalet tego rozwiązania. Jaka jest alternatywa?

Wynajem długoterminowy

Prężnie rozwija się opcja jaką jest wynajem długoterminowy Volkswagen to marka, która oferuje swoim klientom korzystne oferty. W porównaniu do leasingu, rata jest tutaj zawsze stała i można odliczyć ją od podatku. Poza tym obejmuje dodatkowe usługi, w tym: ubezpieczenie, wymianę opon czy serwis. Dzięki temu jest wygodną opcją finansowania, która okazuje się niezwykle korzystna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*