• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Podstawowe informacje o kondensatorach

Kondensatory są montowane w praktycznie każdym urządzeniu elektronicznym. Ich działanie jest podobne do działania akumulatorów. W przypadku gdy dany sprzęt jest włączony, następuje ładowanie kondensatorów. Kiedy urządzenie nagle potrzebuje większej ilości prądu, pobiera energię m.in. z kondensatorów. Niekiedy te elementy elektroniczne nazywane są również filtrami napięcia, ponieważ znacząco ograniczają jego skoki. Na rynku  dostępne są zarówno modele biegunowe, w których kierunek przepływu prądu jest bardzo istotny, jak i bezbiegunowe, gdzie jest on całkowicie obojętny. 

Szeroki wybór kondensatorów

W asortymencie sklepu AVT na https://sklep.avt.pl/ można znaleźć m.in. kondensatory charakteryzujące się różnymi parametrami technicznymi, a co za tym idzie, różnym zastosowaniem. Dostępne są m.in. modele ceramiczne, monolityczne, pionowe, elektrolityczne, tantalowe, a także kondensatory przeznaczone do montażu powierzchniowego. W ofercie można znaleźć zarówno pojedyncze modele, jak i zestawy, np. po 10 sztuk.

Parametry kondensatorów

Poszczególne kondensatory różnią się od siebie napięciem, a także pojemnością, której podstawową jednostką są farady. To stosunkowo duża jednostka, dlatego kondensatory dostępne w  sklepie są oznaczone pikofaradami, nanofaradami lub mikrofaradami. Maksymalne bezpieczne napięcie kondensatora znacząco wpływa na jego wielkość. Im wyższe, tym większe rozmiary elementu elektronicznego. Ponadto kondensatory charakteryzują się bardzo szerokim zakresem temperatury roboczej, dzięki której cechują się uniwersalnością i wszechstronnym wykorzystaniem.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 + trzy =

Story Page