Pellet drzewny – jakie ma plusy?

Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne to przyjazne dla środowiska, odnawialne źródło energii, które można wykorzystać do ogrzewania domu.

Paliwo w postaci pelletów drzewnych jest wytwarzane ze sprasowanych trocin i wiórów, które pochodzą z tartaków. Proces ten nazywany jest zagęszczaniem i zwiększa ilość miejsca, które zajmuje dana objętość drewna. Zagęszczone pellety są następnie dostarczane do domu lub firmy w celu wykorzystania w urządzeniu.

Pellety drzewne mają wiele zalet w stosunku do innych form paliwa, w tym:

Czyste spalanie 

Pellety drzewne nie wytwarzają tak dużo popiołu jak inne paliwa, więc łatwiej je wyczyścić z urządzenia. Ponadto, ich niska moc grzewcza oznacza, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo nagromadzenia się kreozotu w kominie lub przewodzie kominowym (co może prowadzić do pożarów kominów).

Przyjazne dla środowiska 

Ponieważ pochodzą z drzew, które w przeciwnym razie zostałyby wycięte na tarcicę i produkty papiernicze, pellety drzewne pomagają chronić nasze lasy, jednocześnie dostarczając czystą, odnawialną energię do ogrzewania domu.

Stabilna podaż 

Produkcja pelletu drzewnego wzrosła dramatycznie w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na zwiększony popyt na czyste źródła energii i lepsze procesy produkcyjne. Oznacza to stabilne ceny dla konsumentów, którzy chcą się przestawić na takie źródło energii.

Niższy koszt niż paliwa kopalne 

Pellety drzewne są tańsze niż paliwa kopalne, takie jak węgiel i gaz ziemny.

Jeśli chcesz stać się jego posiadaczem, to pellet Białystok, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*