Niezbędne akcesoria do łazienki

Niezbędne akcesoria do łazienki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uzupełnieniem każdej łazienki powinny być mniejsze gadżety. Decydują one w dużej mierze o funkcjonalności, która jest najważniejsza w kontekście tego pomieszczenia. Takie dodatki nadają również wnętrzu charakteru i stanowią swego rodzaju dekorację. Po co na pewno warto sięgnąć? 

Na kosmetyki i drobne przedmioty higieniczne

Na pewno trzeba pomyśleć o akcesoriach łazienkowych, które ułatwią przechowywanie kosmetyków oraz przedmiotów przeznaczonych co codziennego dbania o higienę. Przydatne będą mydelniczki lub popularne obecnie dozowniki na mydło w płynie. W okolicach umywalki można umieścić kubki na szczoteczki oraz koszyczki na wszelkie płyny do czyszczenia twarzy czy też perfumy. W strefie kąpielowej przyda się montowana na ścianie półka metalowa, na którą można odstawiać butelki z szamponem i żelem, a także gąbki czy podręczne szczotki. 

Kosze

Z pewnością rozsądnie jest umieścić w łazience kosz na śmieci. Najlepiej sprawdzą się kompaktowe modele, gdyż potrzeby nie są tam zbyt duże, lecz można w wygodny sposób pozbyć się opakowań czy niektórych produktów higienicznych. Oprócz tego przydatny będzie większy pojemnik na brudne ubrania. Takie kosze najczęściej są plastikowe lub wiklinowe, natomiast można tu wybrać również naprawdę stylowe warianty.

Uchwyty i wieszaki

Jednym z podstawowych akcesoriów są wieszaki lub haczyki na ręczniki. Te pierwsze sprawdzą się jeżeli w łazience jest sporo miejsca, a po drugie można sięgnąć, gdy ważne jest zaoszczędzenie przestrzeni. Oprócz tego przyda się uchwyt na papier toaletowy, najczęściej zawieszany na ścianie. Pod nim powinien się znaleźć stojak lub pojemnik na przechowywanie szczotki toaletowej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*