Czysta woda w basenie, czyli jak dbać o kąpielowy basen w ogrodzie

Czysta woda w basenie, czyli jak dbać o kąpielowy basen w ogrodzie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen na podwórku to świetna sprawa – nie tylko dla dzieci, ale również dla wielu dorosłych. Warto jest regularnie dbać o wodę i basen ogrodowy, ponieważ jest to gwarancja jego długiej żywotności oraz pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Polecane akcesoria do ochrony przydomowych basenów ogrodowych

Na rynku istnieje szereg produktów przeznaczonych do utrzymania optymalnej czystości w basenie ogrodowym. Są one dostępne w różnej cenie, która zależy przede wszystkim od dystrybutora oraz wielkości opakowania danego specyfiku. Służą one do oczyszczania wody w basenie, a także zapobiegają tworzeniu się osadu czy glonów. Dodatkowo akcesoria do basenów ogrodowych pozwalają na optymalną filtrację wody i tym samym zmniejszają konieczność częstszego wymieniania całej wody. Warto stosować chemię do basenu, ponieważ zwiększa to poziom bezpieczeństwa kąpieli, co jest ważne szczególnie gdy w basenie kąpią się dzieci lub osoby z obniżoną odpornością.

Na noc warto jest korzystać z plandeki, którą zakłada się na basen – pokrycie takie sprawia, że woda w basenie pozostaje czysta ponieważ nie wpadają do niej owady oraz nie ma możliwości, aby do basenu weszło jakieś zwierzę (np. bezpański pies). Plandeka na basen ogrodowy sprawdza się również doskonale w okresach kiedy kąpiel w basenie jest niemożliwa -np. podczas niezbyt korzystnej pogody. Warto jest także zastosować odpowiednią ochronę pod basenem, co pozwoli na uniknięcie przetarć czy uszkodzeń basenu przez np. drobne kamienie. Dobrze sprawdzi się dostępna w wielu sklepach mata pod basen, która dodatkowo amortyzuje podłoże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*