close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie zabytki czekają na odwiedzających łódzkie ulice?

Nie mając jeszcze planów na nadchodzący weekend doskonałym pomysłem będzie zapakowanie się do samochodu i skierowanie w stronę Łodzi. To niedoceniane przez wielu ludzi miasto, kryje w sobie wspaniałą historię, masę zabytków, mnóstwo atrakcji kulturalnych, jak również piękne tereny zielone. Miłośnicy klimatów starych fabryk na pewno nie będą zawiedzeni, ponieważ największe z nich zostały odnowione i zaadaptowane na przestrzenie handlowe, rozrywkowe i restauracyjne. Wystarczy jedna wizyta w tym magicznym mieście, by się w nich zakochać oraz przepaść w jego niesamowitej atmosferze.

Punkty obowiązkowe do odwiedzenia na mapie Łodzi

Najpopularniejszą atrakcją stolicy polskiego włókiennictwa jest ulica Piotrkowska, gdzie znajdziemy mnóstwo perełek secesyjnych. Jeśli fascynuje nas ten styl, warto zajrzeć na portal internetowy https://lodz.travel/aktualnosci-lodzkiej-organizacji-turystycznej/artykul-lot/lodzzkanapy-jak-szukac-sladow-lodzkiej-secesji-id33794/2020/3/31/. Znajdziemy tam więcej zabytków typowych dla tego nurtu, a sama strona może okazać się pomocna w planowaniu wycieczki po mieście. Poza Piotrkowską, odrestaurowanym zabytkiem, który koniecznie trzeba zobaczyć jest Manufaktura. Obecnie jest to głównie galeria handlowa, ale powstała ona na ruinach fabryki włókienniczej, z której Łódź niegdyś słynęła. Ponadto wart uwagi jest także Księży Młyn, czyli powstały w XIX wieku zespół fabryczno-mieszkalny nad rzeką Jesień. Gdy zmęczą nas już długie wędrówki swoje kroki powinniśmy skierować do Pałacu Poznańskiego, w którym mieści się obecnie muzeum miasta. 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

20 − 1 =

Story Page