Oświetlenie w pokoju dziecięcym – na co postawić?

Oświetlenie w pokoju dziecięcym – na co postawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno być bezpieczne, piękne i praktyczne. W końcu przed Wami wiele lat dzieciństwa, którymi możecie się wspólnie cieszyć. Najważniejsze, aby dobrać odpowiednie oświetlenie do każdej grupy wiekowej.

Wybór oświetlenia dla dzieci często opiera się na ich życzeniach, ale można również skonsultować się z dzieckiem w sprawie projektu jego pokoju. Oprócz opraw oświetleniowych można również użyć przedmiotów dekoracyjnych do oświetlenia, takich jak lampy lub żyrandole.

Jakie oświetlenie powinieneś zastosować w pokoju dziecka?

Dobrą zasadą jest unikanie bezpośredniego światła słonecznego wpadającego do pokoju, ponieważ może to powodować odblaski na ścianach i podłogach, co może być szkodliwe dla małych dzieci, których wzrok wciąż się rozwija.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zainstalowanie rolet okiennych lub zasłon, które blokują bezpośrednie światło słoneczne przed wejściem do pokoju. Jeśli to możliwe, wybierz ciemniejszy odcień, aby utrzymać chłód wewnątrz podczas letnich miesięcy.

Lampki na ścianę

Lampki na ścianę są doskonałym sposobem, aby dodać trochę światła do pokoju, nie będąc zbyt natrętnym. Można je również wykorzystać jako elementy dekoracyjne, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć elegancki wygląd. Możesz je zakupić na stronie https://www.sternhoff.pl/178-lampki. Żyrandole to kolejna piękna opcja, która może być używana w każdym pomieszczeniu w domu-ale są one szczególnie skuteczne w pokojach dziecięcych, ponieważ są małe i łatwe do czyszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*