• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Noże przydatne w domu

Podstawą pracy w kuchni jest odpowiedni dobór akcesoriów. Bez odpowiednich garnków, patelni, łopatek i innych utensyliów gotowanie jest wprost niemożliwe. Jednym z podstawowych narzędzi są oczywiście dobrej klasy noże. Które z nich są najniezbędniejsze w kuchni?

Do krojenia mięsa

Dobór właściwych noży do krojenia mięsa jest szczególnie ważny, bo wykonanie tej czynności ostrzem zbyt krótki czy tępym bywa wręcz niemożliwe. Noże do mięsa powinny być solidne, wykonane z doskonałej jakości tworzyw, łatwe do ostrzenia, wytrzymałe na uszkodzenia. Różnią się one w zależności od przeznaczenia. Inne będą te służące do filetowania, krojenia kości, cięcia mięsa na plastry, czy dzielenia na części upieczonego już drobiu.

Obieranie i krojenie owoców i warzyw

Noże przeznaczone do obierania i krojenia warzyw i owoców różnią się od omawianych powyżej. Te do obierania są mniejsze, ich rękojeść musi mieścić się w dłoni, a ostrze powinno być krótkie, średniej szerokości, zakończone szpicem. Siekanie i krojenie warzyw i owoców jest najwygodniejsze przy użyciu noży dłuższych, lekkich, o ostrzu średniej szerokości.

Jak dbać o ostrza i bezpieczeństwo?

Noże są narzędziami po pierwsze potencjalnie niebezpiecznym, po drugie podatnymi na uszkodzenia. Dlatego do ich przechowywania warto wykorzystać specjalne stojaki, listwy magnetyczne lub bloki. Zapobiegną one niebezpiecznym sytuacjom oraz uszkodzeniom ostrzy, pomogą utrzymać porządek w kuchni. Warto również pamiętać, aby trzymać je w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

16 + piętnaście =

Story Page