Jak spożytkować energię ruchliwego kota?

Jak spożytkować energię ruchliwego kota?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty potrzebują ruchu – u młodszych osobników to forma przeciwdziałania otyłości, u starszych sposób na zachowanie zdrowych stawów i sprawności na długie lata, a u kociąt podstawa prawidłowego rozwoju. Dlatego przede wszystkim u kotów niewychodzących szczególnie ważne jest dbanie o to, by nasz pupil miał zapewnione warunki do codziennej aktywności. Warto zainwestować w odpowiednie zabawki i meble, po których będzie mógł skakać i się wspinać, a także dostarczyć mu okazji do „polowania” na uciekające przedmioty. Jak jeszcze możemy spożytkować energię kotów?

Jakie zabawki dla kotów wybrać, by wspierać ich aktywność?

Koty to drapieżniki, więc dużo satysfakcji daje im zabawa w udawane polowanie. Do tego przydadzą się wszelkiego rodzaju zabawki na wędce, na sznurki, do rzucania bądź nawet lasery. W przypadku tych ostatnich pamiętajmy, że łańcuch łowiecki powinien kończyć się upolowaniem zdobyczy, więc podążanie za światełkiem jest dobre, ale na koniec kociak musi dostać zabawkę, którą fizycznie może pochwycić w łapy bądź w zęby. Codzienna zabawa nie musi trwać dłużej niż kilkanaście minut, ale kilka minut do absolutna podstawa aktywności.

By zaspokoić też naturalną potrzebę wspinaczki, warto zamontować w domu meble dla kotów, jak chociażby takie półki jak te dostępne na https://verticat.pl/produkt/zestaw-polek-eko/. To będzie doskonała okazja dla kota do rozciągnięcia grzbietu, dzięki czemu kręgosłup będzie w lepszej kondycji, a także do ćwiczenia koordynacji ruchowej. Na koniec przydadzą się też drapaki rozmieszczone w różnych miejscach w mieszkaniu – ochronią one nasze kanapy i meble przed podrapaniem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*