Ogrzewanie węglem to problematyczna sprawa, spróbuj z ekogroszkiem!

Ogrzewanie węglem to problematyczna sprawa, spróbuj z ekogroszkiem!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel jest wydobywany w kopalniach, które przy tym procesie same wpływają na globalne ocieplenie. Następnie spalany jest on w celu wytworzenia ciepła i energii elektrycznej. Spalanie węgla uwalnia dwutlenek węgla do atmosfery, co ponownie powoduje wzrost globalnego ocieplenia. Niestety, ale spotykamy się z błędnym kołem.

Nie tylko atmosfera, ale i pobliska flora

Wydobycie węgla może spowodować poważne szkody dla środowiska, takie jak pogorszenie stanu wody, zniszczenie lasów i siedlisk dzikich zwierząt oraz utrata wierzchniej warstwy gleby z powodu erozji spowodowanej działalnością górniczą.

Rozwiązaniem może być ekogroszek

Kosztujący mniej niż węgiel kamienny ekogroszek chorzów, jednocześnie w statystykach równa się mniejszym ilością energii potrzebnej na jego pozyskanie. Jest on pochodną węgla, dzięki czemu ekogroszek chorzów zachowuje również wydajność energetyczną oraz optymalną temperaturę uzyskiwaną dla domu, w którym nim ogrzewamy.

Producentom ekogroszku szybciej niż producentom węgla kamiennego zajmuje odzyskanie środków zainwestowanych w urządzenia produkcyjne; uzyskanie zwrotu za energię włożoną w produkcję samego ekogroszku, czy dostosowanie się do wytycznych UE o redukcji emisji gazów do atmosfery.

Korzyści z zastosowania ekogroszku to:

Niższa emisja dwutlenku węgla, ponieważ ekogroszek chorzów spala się równie wydajnie co węgiel i wytwarza mniej popiołu, jak również przy stosowaniu ekogroszku występuje niższa emisja dwutlenku węgla.

Łatwiejsze przechowywanie i transport materiałów oraz brak zagrożeń dla zdrowia związanych z przechowywaniem lub transportem ekogroszku.

Niższe koszty: ekogroszek chorzów jest tańszy niż węgiel, ponieważ ma dłuższy okres przydatności niż większość innych paliw. Produkuje również mniej popiołu, co oznacza mniej pracy dla Ciebie po spaleniu go w dedykowanym kotle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*