• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Alternatywy dla gazowego ogrzewania

W naszym kraju sporą popularnością cieszy się ogrzewanie domu za pomocą gazu ziemnego. Jest to bowiem paliwo wysokoenergetyczne, a na dodatek łatwo dostępne (transportowane do kotła bezpośrednio z sieci). Z drugiej jednak strony jego eksploatacja nie należy do najtańszych, ponieważ koszty w sezonie zimowym kształtują się na poziomie 3500-6000 zł. Dlatego też wiele osób decyduje się na stosowanie alternatywnych paliw, takich jak choćby pellet drzewny. Jeśli interesuje nas wysokiej jakości pellet Rzeszów to miasto, w którym kupimy go bez większego problemu.

Stawiajmy przede wszystkim na rozwiązania ekologiczne 

Doskonałą alternatywą dla gazu zimnego jest ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła, czyli specjalnego urządzenia pobierającego energię cieplną z otoczenia (powietrza, ziemi, wody), a następnie przekazującego ją do instalacji. W tym przypadku całkowity koszt eksploatacji jest zdecydowanie niższy, a poza tym znacznie łatwiej jest zapewnić w obiekcie mieszkalnym optymalny komfort termiczny ze względu na wbudowany w sprzęt precyzyjny system sterowania. Jedyną wadą jest tak naprawdę konieczność jednorazowego wydania sporej sumy pieniędzy na zakup pompy i wykonanie odpowiedniej instalacji.

Godne polecenia są ponadto ekologiczne paliwa stałe w postaci ekogroszku (okruchów węgla kamiennego) oraz pelletu drzewnego (pozyskiwanego z trocin). Oba te materiały charakteryzują się dobrą wartością kaloryczną, niską zawartością siarki i wilgoci, a także atrakcyjną ceną. Co istotne, są przeznaczone do spalania w nowoczesnych kotłach z podajnikiem, nie wymagających zaawansowanej obsługi. Jeśli chcemy nabyć wydajny pellet lub ekogroszek Olsztyn to miasto, w którym działa kilka firm posiadających te materiały w swojej ofercie. Trzecim sensownym rozwiązaniem jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne, pobierające darmową energię z promieni słonecznych i przetwarzające ją na prąd stały. Montuje się je najczęściej na dachu budynku, a ich ogromną zaletą jest bezobsługowość oraz długowieczność (funkcjonują przez co najmniej 25 lat).

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

8 + 12 =

Story Page