Czy zasłony są wciąż modne?

Czy zasłony są wciąż modne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat w trendach wnętrzarskich dominuje minimalizm i elegancja. Bardzo popularne stały się pastelowe zgaszone barwy ścian, komponujące się z wieloma elementami. Naszą uwagę zwrócono na klasyczne proste kompozycje, bez nadmiaru wzorów, kolorów, czy faktur. W tym trendzie trudno odnaleźć dawne wzorzyste, kolorowe firany, czy zasłony. Nie od dziś wiadomo jednak że okna udekorowane firankami o różnorodnych wzorach to domena polskich mieszkań. Jak więc zastosować te elementy, aby stanowiły ciekawy dodatek w nowoczesnych wnętrzach?

Zasłony zaciemniające

Ten rodzaj dekoracji okiennych potrafi najskuteczniej ocieplić wnętrze naszego domu, zapewnić prywatność jak i dodać ciekawą fakturę wnętrzu. Ożywimy w ten sposób pomieszczenie, szczególnie tam gdzie potrzebujemy zmiany od sterylnych, minimalistycznych przestrzeni. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy chcemy zapewnić sobie większą prywatność lub szybko i łatwo zmienić wystrój wnętrza. Na rynku mamy dostęp do wielu różnych wzorów i materiałów.

Możemy wybrać cieńsze, jednobarwne propozycje lub ich przeciwieństwo, grubsze i cięższe zasłony. Pozwoli to nam w połączeniu z bogatymi wzorami nadać wnętrzu modny, orientalny charakter. Ciekawie zaprezentują się też story z  materiałów posiadających dodatkowo wyrazistą fakturą splotu, będą one ozdobą przestronnych salonów dodając im wyrazu. Stosując dodatki w postaci sznurów i spinek, pozwalających na dowolne drapowanie materiału, możemy wytworzyć przyjemny niepowtarzalny klimat wnętrza.

Pomieszczenia idealne dla zasłon

Zarówno salony jak i sypialnie to pomieszczenia świetnie nadające się do wykorzystania ich zalet. W sypialni zapewniają one prywatność.Tutaj sprawdzą się także zasłony zaciemniające, z grubszych materiałów, świetnie izolujące i ochraniające wnętrze przed promieniami słonecznymi. Bardzo pomoże to tym z nas którzy muszą prowadzić nocny tryb życia i potrzebują przyjemnego zaciemnionego środowiska do snu, również w godzinach dziennych. Dodadzą one także wnętrzu większą intymność i ciepło. Możemy wzmocnić ten efekt z dobranymi dodatkowo narzutami i pościelą tworząc w ten sposób ciekawą kompozycje.

Równie dobrze sprawdzą się w salonie, dodadzą wnętrzu klimat. Podobnie jak w sypialni możemy komponować je z dodatkami w postaci poduszek różnego rodzaju ozdób i innych faktur materiału jak dywany i wszelkiego rodzaju maty na stół czy komody. Są one stosunkowo łatwe do wymiany co pozwala nam na szybką zmianę wystroju. Dodatkowo przy wysokich pokojach stają się one istotnym elementem. Przy zastosowaniu odpowiedniego wzoru możemy w ten sposób podkreślić poziomy kierunek i zmienić optycznie proporcje pokoju. Ich możliwości i wpływ na ogólny odbiór wnętrza są bardzo duże i sprawdzają się pod tym względem lepiej niż rolety i żaluzje montowane na ramach okiennych.

Internetowy zawrót głowy

Szukając odpowiednich dla siebie zasłon warto wybrać się do sklepów specjalizujących się w tego typu produktach. Możemy wtedy zobaczyć różne wzory, kolory, czy faktury poszczególnych materiałów. Dzięki temu unikniemy rozczarowań. Zdarza się jednak, że szukamy bardziej nietypowych wzorów, które nie są dostępne w naszej okolicy lub nie mamy czasu na wielogodzinne poszukiwanie odpowiednich zasłon. Z pomocą przychodzą nam portale internetowe. Na takich stronach mamy do wyboru setki wzorów, kolorów, grubości.

Zazwyczaj możliwe jest zamówienie zasłon na określony wymiar z dostosowaniem ich do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zyskujemy fachową usługę. Nie musimy później sami dociąć zabezpieczać ich krawędzi na własną rękę. Dodatkowo strony tego typu dysponują całym asortymentem podobnych wzorów dla poduszek, i innych dodatków. Zaoszczędzimy w ten sposób czas na szukanie innych pasujących elementów do naszego wnętrza. Całość zamówimy w internecie np. na https://magdalena24.pl/zaslony. Bywa to znacznie wygodniejsze niż tradycyjne zakupy, szczególnie gdy nie mieszkamy w wielkim mieście z łatwym dostępem do dużych sklepów z takimi artykułami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*