Ocieplanie domu – od czego zacząć?

Ocieplanie domu – od czego zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplenie budynku to doskonały sposób na oszczędności w domowym budżecie. Choć inwestycja do tanich nie należy, to jednak szybko się zwraca, ponieważ koszty ogrzewania są dużo niższe. Jak najlepiej się przygotować do tych czynności.

Badanie kamerą termowizyjną

Przygotowania do ocieplania budynku warto rozpocząć od badań kamerą termowizyjną. Można wtedy precyzyjnie ustalić, w których miejscach ucieka najwięcej ciepła. Dzięki będzie lepiej wiadomo, jakie prace remontowe są konieczne przed położeniem termoizolacji. Wynik badania ułatwi też wybór najlepszego sposobu oraz materiałów izolacyjnych.

Wybór izolacji

Bardzo istotny jest wybór materiałów, które zostaną użyte do ocieplenia budynku. Poszukiwania warto rozpocząć w internecie, gdzie można znaleźć dużo ofert sklepów i producentów, jak np. sklep http://sklad-budowlany.pl. Przy wyborze należy się kierować nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami ocieplenia i jego trwałością. Warto pamiętać, że w różnych miejscach może zaistnieć konieczność użycia różnych materiałów ocieplających.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*