• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie są etapy budowy domu?

Przed rozpoczęciem budowy domu warto wiedzieć, że proces ten nie jest czymś, co należy traktować lekko. Budowa nowego domu wymaga starannego planowania i dbałości o szczegóły.

Główne etapy budowy domu to:

Prekonstrukcja

Jest to czas, kiedy zdecydowałeś się na budowę nowego domu, ale nic jeszcze nie zostało zrobione. Nie kupiłeś jeszcze nawet ziemi, ale czas zacząć zbierać informacje o budowniczych i architektach, rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, odwiedzać domy pokazowe i prowadzić badania w Internecie.

Zatwierdzenie planu

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić na tym etapie, jest uzyskanie zgody na planowanie od lokalnej rady. Mogą one mieć pewne przepisy dotyczące sposobu, w jaki dom musi być zbudowany, więc ważne jest, aby dokładnie przestrzegać tych zasad. Trzeba będzie również zapłacić im za tę usługę. Po uzyskaniu zgody można przejść do następnego kroku.

Zatrudnienie Geodety

Geodeci są niezbędni do zapewnienia, że grunt nadaje się do budowy. Najlepszą opcją będzie zatrudnienie geodety z Dębicy, który może dostarczyć szczegółową mapę nieruchomości, a także specyfikacje do pozwolenia na budowę i inne dokumenty wymagane przez władze lokalne.

Oczyszczanie terenu i prace melioracyjne

Podczas budowy nowego domu zawsze konieczne będzie oczyszczenie terenu przed rozpoczęciem budowy – na przykład drzewa mogą wymagać usunięcia lub obszary trawiaste mogą wymagać usunięcia.

Budowa domu

Kładzie się fundamenty, wykopuje i wylewa piwnicę, stawia ściany i wyposaża je w okna, drzwi i inne elementy. Montowane są dachy, a także instalacje elektryczne i hydrauliczne.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

16 − siedem =

Story Page