close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Maszyny powszechnie służące do przygotowania masy betonowej

Większość prac wykonywanych na budowie wymaga zastosowania urządzeń i maszyn, które pozwalają na zwiększenie efektywności działań lub w ogóle ich poprawne przeprowadzenie. Takim przykładem jest etap przygotowywania betonu. Aby powstała masa betonowa, potrzebne są przede wszystkim składniki, które umieszczamy np. w betoniarce. Ważnym elementem jego tworzenia jest zagęszczanie. Proces ten wpływa na trwałość masy, jak i jej użyteczność. Do tego celu służą przede wszystkim tradycyjne listwy wibracyjne, które używane są w celu ręcznego rozprowadzania masy. Ponadto różnego rodzaju wibratory, w tym: przyczepne i pneumatyczne, napędy oraz przetwornice częstotliwości. 

Jak jest rola wibratorów w zagęszczaniu betonu?

Świeżo przygotowany beton ma wiele pęcherzyków powietrza, które różnią się między sobą wielkością. Ich obecność znacznie obniża jakość betonu. Powoduje, że staje się kruchy, szybciej pęka i jest mniej wytrzymały. W skrajnych przypadkach może zagrażać bezpieczeństwu całej konstrukcji. W związku z tym podlega ścisłej kontroli jakości. Ten fakt powoduje również, że powinien być dokładnie zagęszczony. W tym celu wykorzystuje się właśnie wibratory pneumatyczne, których ofertę można znaleźć na stronie internetowej https://norwit.pl/186-wibratory-pneumatyczne. Ich działanie polega na tym, że wytwarzają wibracje o odpowiedniej częstotliwości, które powodują trwałe zagęszczenie betonu. W związku z tym stanowią podstawowe wyposażenie wszystkich firm, które zajmują się pracą z betonem.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × dwa =

Story Page