• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób ogrzewa się duże budynki?

Dystrybucja gorącego powietrza jest formą wymuszonej konwekcji ciepła. W systemach dystrybucji gorącego powietrza energia jest przenoszona z jednej lokalizacji do drugiej za pomocą ogrzewania powietrza i pompowania go przez kanały.

Ogrzane powietrze może być wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń lub do podgrzewania ciepłej wody. Jeśli do rozprowadzania ciepła używany jest wentylator, system nazywany jest systemem z wymuszonym obiegiem powietrza. Jeśli nie stosuje się wentylatorów, wówczas system nazywany jest systemem powietrza naturalnego.

Kto używa systemów dystrybucji ciepła?

Systemy dystrybucji gorącego powietrza są wykorzystywane do dostarczania ciepła do wielu budynków dzielących jedno źródło wytwarzania ciepła i są powszechnie spotykane w dużych budynkach, takich jak szpitale, hotele i biurowce. Są one również powszechnie spotykane w koszarach wojskowych i budynkach przemysłowych, gdzie istnieje istniejąca ciepłownia i wymagane jest, aby wiele jednostek budowlanych dzieliło to źródło ciepła.

Systemy dystrybucji gorącego powietrza składają się z trzech podstawowych elementów: pieca lub kotła, który wytwarza gorące powietrze; przewodów, przez które przepływa to powietrze; oraz systemu wyciągowego, który usuwa nadmiar wilgoci ze strony wylotowej pieca lub kotła.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 × dwa =

Story Page