Gdzie wykorzystuje się agregaty bębnowe?

Gdzie wykorzystuje się agregaty bębnowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja to metoda pokrywania określonych metali powłokami z innych metali. Znana od stuleci, ale dopiero w ostatnich latach zyskuje na tyle dużą popularność, że nie ma potrzeby jej szczegółowego opisywania. Cynkowanie galwaniczne czyli tak zwane cynkowanie ogniowe to proces antykorozyjnej ochrony metali przed np. rdzą oraz korozją chemiczną i elektrochemiczną. 

Agregaty bębnowe – ich wykorzystanie 

Wykorzystuje się te agregaty do zabezpieczania powierzchni metalowych zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w domu. Pozwala to na utrzymanie różnego rodzaju powierzchni w czystości. Cynkowanie galwaniczne jest też najlepszym sposobem na ochronę metali przed korozją. Nagrzewnice bębnowe służą do podgrzewania blach, łat i innych elementów metalowych, by można było je cynkować lub galwanizować. Tego typu urządzenia są również używane do zabezpieczania przed korozją.  Agregaty bębnowe są więc urządzeniami, które pozwalają na wykonywanie różnych operacji specjalistycznych. Urządzenia te są używane między innymi przy:

– galwanizacja,

– cynkowanie metali,

– prasowanie i walcowanie powierzchni metalowych,

– szlifierka mechaniczna oraz w wielu innych zastosowaniach.

Galwanizacja – co to? 

Nowoczesny proces cynkowania metali, zwany również cynkowaniem elektrolitycznym, polega na pokryciu powierzchni detalu cienką warstwą metalu poprzez jego anodowe utlenianie w odpowiednim roztworze elektrolitycznym. Cynkowanie galwaniczne pozwala na ochronę przed korozją nawet trudno dostępnych części wykonanych z różnorodnych materiałów, takich jak stal, żeliwo i aluminium. Cynkowanie galwaniczne daje możliwość renowacji i odnowy powierzchni starych elementów cynkowanych, a także renowację powierzchni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*