close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Od kiedy powinno zacząć się naukę pierwszej pomocy?

Aktualnie przekłada się bardzo dużą wagę do tego by nawet dzieci kilkuletnie czyli przedszkolaki oraz dzieci w okresie edukacji wczesnoszkolnej były świadome podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej. W szczególności uczy się je najważniejszych numerów do służb odpowiadających za bezpieczeństwo. Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji znajdzie się młody człowiek. W przypadku zasłabnięcia osoby bliskiej, która jest jego opiekunem istnieje duże prawdopodobieństwo, że zachowa się zgodnie z nauczaniem, czyli po prostu zadzwoni po karetkę pogotowia lub poprosi o pomoc osobę trzecią. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych szkoleń, które skierowane są do dzieci oraz nastolatków. Warto zapoznać się z ofertą na tej stronie internetowej https://medluk.pl. Stanowią one bardzo ciekawą formę dodatkowych zajęć na przykład dla przedszkoli czy szkół podstawowych.

W jaki sposób zachęcać dziecko do nauki pierwszej pomocy?

Dzieci bez problemu są w stanie wyuczyć się pewnych czynności, pod warunkiem ich powtarzalności oraz odpowiedniego podejścia. Najmłodsze kilkuletnie dzieci warto jest uczyć numeru najważniejszych służb do których można zadzwonić w razie problemów (choć warto dokładnie wytłumaczyć, kiedy należy to robić). Natomiast dzieci w wieku szkolnym z powodzeniem powinny znać zasady układania kogoś w pozycji bocznej bezpiecznej oraz innych procedur. Zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej (dopasowanej do każdego dziecka) na temat udzielania pierwszej pomocy zwiększa się wraz z wiekiem.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

14 + siedem =

Story Page