Jaki sprzęt wynająć przy budowie domu?

Jaki sprzęt wynająć przy budowie domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele osób decyduje się na postawienie domu jednorodzinnego, ponieważ niezbędne materiały są tańsze niż w latach ubiegłych. W trakcie prac budowlanych konieczne jest wykorzystywanie wielu sprzętów. W przypadku tych najbardziej zaawansowanych z oczywistego względu zaleca się ich wynajęcie w profesjonalnej firmie. Mowa tutaj w szczególności o nowoczesnych wywrotkach half-pipe, wyposażonych w rynnę o takim kształcie, który niweluje siłę spowodowaną ciężarem załadowywanego towaru. 

Roboty ziemne to najbardziej wymagający etap 

Podstawowe sprzęty, które warto wynająć przy budowie domu jednorodzinnego to oczywiście koparka (zwłaszcza przedsiębierna, chwytakowa i w wersji mini), ładowarka, wywrotka (najlepiej 3-osiowa) oraz spycharka. Ich wykorzystanie jest bowiem konieczne na etapie robót ziemnych, takich jak choćby wykonanie wykopu pod fundament, szambo albo kanalizację, wybieranie gruntu, jego wywiezienie poza teren prac czy niwelowanie i profilowanie podłoża.

Z kolei przy czynnościach stricte budowlanych i instalacyjnych przyda się z pewnością walec przeznaczony do zagęszczania gruntu, szlifierka do wygładzania powierzchni płaskich, frezarka, aparat spawalniczy, przecinarka, betoniarka, a ponadto agregat prądotwórczy o sporej mocy. Nie są to może urządzenia bardzo drogie, ale ich zakup często okazuje się nieopłacalny – szczególnie jeśli później miałyby przez lata leżeć zupełnie nieużywane. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wynajem. Warte wypożyczenia są również naczepy z ruchomą podłogą, dzięki którym szybko przewieziemy wszelkie materiały budowlane i w łatwy sposób rozładujemy je na placu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*