Czy kamień elewacyjny jest praktyczny?

Czy kamień elewacyjny jest praktyczny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień na elewację to jedno z najpopularniejszych wykończeń zewnętrznych budynku. Zapewnia efektowny i estetyczny wygląd i doskonale komponuje się z otoczeniem. Bardzo ważną jego cechą jest też wytrzymałość i odporność na zabrudzenia. Czy i na tym polu prezentuje się tak dobrze, jak na pozostały ? Poniżej odpowiadamy na pytanie, czy kamień elewacyjny jest praktyczny.

Korzyści z zastosowania kamienia elewacyjnego

Płytki na elewację wykonane są z litego kamienia. Jest to bardzo trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia rozwiązanie. Dobrej jakości materiały bardzo trudno zarysować lub uszkodzić poprzez uderzenie. Zabrudzenia są kolejną zmorą osób, które wykonały nową elewację, a coś na niej zaczyna się osadzać. Z kamieniem nie ma takich problemów. Jest on odporny na warunki atmosferyczne, a czyszczenie jest proste — choć nie przeprowadza się go podczas standardowego użytkowania.

Kamień elewacyjny ma kilka innych plusów, które czynią go tak atrakcyjnym materiałem. Pierwszym z nich są właściwości izolacyjne. Kamień zapobiega nagrzewaniu się wnętrza w lecie a ochładzaniu domu w zimie. Montaż kamienia również nie jest problematyczny — czego obawia się wiele osób.

Jaki kamień elewacyjny wybierać ?

Na rynku możemy kupić wiele rodzajów kamieni. Są jednak takie, które są bardziej odporne na warunki pogodowe, zabrudzenia czy uszkodzenia. Nie musimy martwić się wtedy o regeneracje czy inne konieczne manipulacje. Wytrzymają one wiele lat i nie będą wymagały naszej ingerencji. Do takich kamieni można zaliczyć lekkie wapienie, Granit, Piaskowiec czy Marmur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*