Listwy elewacyjne – jak wybrać najlepsze?

Listwy elewacyjne – jak wybrać najlepsze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak nadać niebanalny charakter nudnej, prostej elewacji? Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie listew elewacyjnych, które pięknie ozdobią drzwi i okna i przełamią monotonię płaskich ścian bez wyrazu. Czym są listwy elewacyjne i jak wybrać najlepsze?

Czym są listwy elewacyjne?

Listwy elewacyjne zalicza się do kategorii tzw. sztukaterii zewnętrznej. Sztukaterią nazywamy metodę wykańczania fasad oraz elewacji budynków. Listwy natomiast to specjalnie wyprofilowane elementy dekoracyjne umieszczane wokół okien lub drzwi. 

Dlaczego warto wykorzystać listwy? Ten z pozoru prosty element dekoracyjny może nadać wyjątkowy charakter całej elewacji. Odpowiednio dobrane listwy przyciągają spojrzenia, intrygują i wyróżniają budynek na tle innych. 

Jak wybrać najlepsze listwy elewacyjne?

Listwy elewacyjne wykonuje się ze styropianu. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość wykorzystanego styropianu. Materiał powinien być odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr czy ulewny deszcz. Najlepiej postawić na produkt pokryty specjalną powłoką ochronną wykonaną np.  z żywicy polimerowo-akrylowej z dodatkiem kwarcu.

Listwy elewacyjne muszą idealnie współgrać ze stylem budynku. Na stronie https://www.styrostyl.pl/listwy-elewacyjne-styropianowe-14 znajdziesz modele, które doskonale nadają się zarówno do tradycyjnego, jak i do nowoczesnego budownictwa. Propozycją są listwy o różnych wielkościach, kształtach i wykończeniach, wykonane z solidnego, odpowiednio zabezpieczonego styropianu. Sprawdź pełną ofertę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*