close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

O czym należy pamiętać podczas przechowywania drogocennych pamiątek i ceramiki?

Przedmioty ceramiczne i porcelanowe są delikatne i mogą łatwo się stłuc, jeśli nie będą odpowiednio traktowane. Podczas ich przechowywania należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

Nie umieszczaj ceramiki w bezpośrednim świetle słonecznym ani pod żadnym źródłem ciepła

Unikaj światła słonecznego

Światło słoneczne i ciepło mogą powodować blaknięcie i pękanie szkliwa na przedmiotach ceramicznych. Podczas ekspozycji ceramiki lub porcelany używaj ochronnego uszczelniacza

Użyj wosku

Jeśli planujesz wystawić swoje przedmioty wewnątrz, najlepiej użyć przezroczystego uszczelniacza lub wosku, który pozwoli światłu prześwitywać, ale ochroni powierzchnię przed kurzem, brudem i innymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu, które mogą porysować lub uszkodzić Twoją ceramikę.

Do przechowywania używaj materiałów bezkwasowych

Materiały bezkwasowe to kartony i torby papierowe, które zostały poddane specjalnej obróbce przez producentów w celu usunięcia kwasowości, która z czasem mogłaby zaszkodzić Twoim przedmiotom. Materiały bezkwasowe są również bardziej wytrzymałe niż zwykłe kartony i torby papierowe, ponieważ są wykonane ze specjalnych włókien, które pomagają im oprzeć się rozdarciu i zniszczeniu w czasie.

Odpowiednia temperatura w miejscu przechowywania

Przedmioty ceramiczne należy przechowywać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, z dala od ekstremalnych temperatur i wilgotności. Przedmioty ceramiczne powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej a najlepiej nada się do tego serwantka antyki są trwałe i dobrze sprawdzają się do tego typu funkcji w domu.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

trzy × 4 =

Story Page