• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Rodzaje pieców gazowych do mieszkań

W dobie coraz większej dbałości o jakość powietrza promuje się ogrzewanie ekologicznymi paliwami w miejsce na przykład węgla kamiennego. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim mieszkaniu pieca gazowego. Warto przed zakupem zastanowić się, jakie funkcje taki piec może spełniać.

Ogrzewanie mieszkania

Kotły, które służą tylko do ogrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania, to kotły gazowe jednofunkcyjne. Mają one kilka ważnych zalet. Po pierwsze są bardzo wygodne w obsłudze, gdyż ogranicza się ona do zaprogramowania sterownika pod kątem oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu oraz czasu grzania. Po drugie takie ogrzewanie jest bardzo elastyczne, gdyż pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie ale też zaprzestanie grzania, gdy tylko tego chcemy.

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej

Kiedy nie potrzebujemy ogrzewać na własną rękę pomieszczeń (bo na przykład korzystamy z miejskiej sieci grzewczej), ale za to chcemy według własnych upodobań korzystać z ciepłej wody w kranie, można zamontować gazowy podgrzewacz wody. Takie urządzenie zazwyczaj montuje się w łazience, gdzie ciepła woda użytkowa jest potrzebna najczęściej. Dzięki takiej bliskiej lokalizacji ciepła woda szybko dociera do kranu. Jest ona ogrzewana na bieżąco w czasie, gdy mamy odkręcony kran lub prysznic.

Ogrzewanie mieszkania i wody w jednym urządzeniu

Obecnie jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów kotłów gazowych są tzw. kotły dwufunkcyjne, które mogą jednocześnie ogrzewać wodę w układzie centralnego ogrzewania i pełnić rolę podgrzewacza wody użytkowej albo ogrzewają i utrzymują jej temperaturę w zasobniku.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 + 3 =

Story Page