• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Na czym polega przeniesienie domeny?

Czasami możemy być niezadowoleni z obsługi wykupionej przez nas domeny. Wtedy najprościej znaleźć nowego rejestratora bądź hosting, który przejmie nasz adres pod swoją pieczę. Aby tego dokonać, konieczne jest przejście przez proces przenoszenia domeny. Jest on bezpłatny, jednak trzeba wiedzieć o kilku ważnych kwestiach, które podczas niego zachodzą. Poniższy poradnik odpowie na najważniejsze pytania i pokaże prostą drogę do przeniesienia domeny.

Przygotowania do przenosin

Na początku musimy uregulować wszystkie płatności wobec poprzedniego hostingu bądź rejestratora domen. Jest to absolutnie niezbędne do tego, byśmy mogli rozpocząć całą procedurę. Przenoszenie domeny zaczyna się od wydania przez poprzedni podmiot rejestrujący specjalnego kodu, tzw. authinfo. Zostanie nam on wydany i przesłany na adres e-mail. Następnie musimy powiadomić nowy hosting o chęci przeniesienia pod jego skrzydła naszej domeny. Wraz z wnioskiem podajemy kod authinfo, który otrzymaliśmy wcześniej.

Finalizacja procesu

Sama rejestracja domeny przez nowy podmiot nie wnosi żadnych zmian jeśli chodzi o adresowanie. Adres nadal będzie przekierowywał pod ten sam adres IP, jaki był ustawiony poprzednio. A więc domena dalej będzie podpięta do tego samego hostingu (chyba, że oprócz rejestratora zmieniamy też sam hosting). Gdy nowy podmiot rejestrujący przeprowadzi cały proces, otrzymamy e-mail z linkiem finalizującym całą procedurę. Należy w niego kliknąć, a na otwartej stronie podać swoje dane oraz wpisać raz jeszcze kod authinfo. W tym momencie proces jest zakończony.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 × dwa =

Story Page