• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Zalety biologicznych oczyszczalni

Istnieje kilka sposobów na odprowadzanie ścieków z własnego domu jednorodzinnego. Wybór konkretnej metody zależy w dużej mierze od lokalizacji budynku i prawa, jakie obowiązuje na danym terenie. Przez długi czas ścieki były odprowadzane bezpośrednio do miejskiej kanalizacji albo specjalnego zbiornika, zwanego szambem. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się natomiast przydomowe biologiczne oczyszczalnie, które są wyjątkowo tanie w eksploatacji. Przykłady takich urządzeń można znaleźć na https://centrum-sciekow.pl.

Rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i niezwykle skuteczne

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to doskonała alternatywa dla szamba, zwłaszcza w sytuacji, gdy z różnych powodów nie jesteśmy w stanie włączyć domu do sieci kanalizacyjnej. Omawiana konstrukcja funkcjonuje w zasadzie tak samo, jak oczyszczalnia miejska, tyle że na znacznie mniejszą skalę. Ścieki są bowiem oczyszczane na miejscu, a czysta woda niemal od razu oddawana do środowiska naturalnego.

Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi duży komfort i pozwala skutecznie zapomnieć o nieczystościach. Na etapie wyboru konkretnego modelu warto pomyśleć zwłaszcza o oczyszczalniach bio hero, ponieważ koszt ich budowy i dalsza eksploatacja zwracają się zazwyczaj po niespełna trzech latach.

Do najważniejszych zalet takiego systemu należy zaliczyć:

  • skuteczność oczyszczania wynoszącą nawet 97%
  • możliwość uzyskania dofinansowania z UE
  • wieloletnią gwarancję producenta – zarówno na sam zbiornik, jak i poszczególne podzespoły
  • możliwość wylewania wody bezpośrednio do rzeki lub rowu po zakończeniu procesu oczyszczania
  • bezobsługowe działanie (jedynie raz w roku trzeba oczyścić zbiornik z osadu)
  • brak konieczności stosowania specjalnych środków czy biopreparatów
  • brak uciążliwych, nieprzyjemnych zapachów

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

17 − pięć =

Story Page