close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie są zalety skorzystania z leasingu zwrotnego?

Przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą, wykorzystujący do jej działania samochód, ma wiele możliwości, by sfinansować jego zakup. Jedną z nich jest leasing zwrotny. Na czym polega?

To transakcja, którą można rozliczać w formie leasingu operacyjnego i finansowego. Wyróżnia ją fakt, że łączy w sobie elementy umowy leasingu i sprzedaży.

Umowa sprzedaży zawierana jest jako pierwsza. W innych słowach, przedsiębiorca będący właścicielem samochodu osobowego, sprzedaje go firmie leasingowej. Ustala jednak w umowie, że wciąż może z niego korzystać na określonych warunkach. W momencie podpisania umowy właścicielem samochodu zostaje finansujący. W praktyce jednak z pojazdu może korzystać ta sama firma. Ponadto leasing zwrotny obejmuje każdy składnik majątku podlegający amortyzacji.

Szybka dostawa pieniędzy

Leasing zwrotny znajduje szczególne zastosowanie w przypadku firm, które potrzebują nagłego zastrzyku gotówki. Umowa powoduje, że firma zwiększa aktywa obrotowe, które może przeznaczyć na inne, dowolne cele. Przede wszystkim takie, które mogą powiększyć dochód firmy, ale jednocześnie nie rezygnować z opcji korzystania ze środków trwałych, które zostały zbyte. To jednak nie jedyna możliwość wykorzystania tej formy finansowania. To również dobra okazja inwestycyjna. Strona internetowa  https://premiumleasing24.pl/oferta/leasing-zwrotny/ dokładnie wyjaśnia mechanizm działania leasingu zwrotnego, a także szereg korzyści, jakie wynikają z jego stosowania dla firmy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

20 + 20 =

Story Page