Czym charakteryzuje się nowoczesna protetyka?

Czym charakteryzuje się nowoczesna protetyka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

 Utrata zęba może być ciężkim doświadczeniem dla każdego z nas. Braki w uzębieniu nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz mogą również zagrażać pozostałym zębom. Z pomocą przychodzi nowoczesna protetyka, która ma do zaoferowania kilka rozwiązań. Czym się one cechują i na czym polegają? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Nowoczesna protetyka – na czym polega?

Słowo „protetyka” najczęściej kojarzy nam się z osobami w starszym wieku. Jak się okazuje, implanty, korony i mosty zakładane są osobom w różnym wieku, nawet tym młodym. Korzystanie z usług sprawdzonego protetyka, takiego jak https://dentalpark.pl/protetyk-protetyka/ świadczy zatem o tym, że dbamy nie tylko o nasz wygląd, lecz przede wszystkim o zdrowie. Brak, chociażby jednego zęba może być początkiem poważniejszych problemów – sąsiednie zęby, które nie mają oparcia, mogą zacząć się chwiać. Dlatego też wizyta u specjalisty to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Nowoczesne technologie sprawiają, że w szybki sposób można uzupełnić wszystkie braki w uzębieniu. Jednym z polecanych rozwiązań jest wszczepienie implantów. To właśnie na nich można odbudować utracony ząb, który będzie pełnił dokładnie tę samą funkcję, co ząb naturalny. Ważne jest jednak, by szybko podjąć działanie, gdyż kość utraconego uzębienia bardzo szybko zanika. Nowoczesna protetyka może także pomóc nam w poprawie naszego naturalnego uzębienia. Jeżeli nasze zęby nie prezentują się zbyt dobrze, można zdecydować się na założenie koron porcelanowych lub pełnoceramicznych. Przyczynia się to do wzmocnienia naszych zębów, znacznie poprawiając ich wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*