close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Dlaczego wprowadzenie elektronicznej ewidencji czasu pracy to dobry pomysł?

W wielu firmach obecna jest tak zwana elektroniczna ewidencja czasu pracy. Każdy pracownik rozpoczynając swoją zmianę w firmie „odbija się” specjalną kartą lub brelokiem na czytniku, podobnie jak po zakończeniu swojej pracy. Tego rodzaju system ma wiele pozytywnych walorów, stąd też wynika coraz większe zainteresowanie ewidencją czasu pracy w formie elektronicznej ze strony pracodawców. Najczęściej to rozwiązanie stosowane jest w miejscach, gdzie pracuje sporo ludzi – mowa tutaj chociażby o korporacjach, sklepach o dużej powierzchni czy przychodniach związanych z sektorem zdrowia.

Ewidencja czasu pracy w bankach

Coraz częściej elektroniczna ewidencja czasu pracy występuje również na terenie banków, co jest związane ze zwiększaniem bezpieczeństwa pracowników i klientów oraz ułatwieniem dla obsługi działu kadr i płac. Więcej na temat profesjonalnych rozwiązań tego typu można poczytać chociażby na stronie firmy zajmującej się obsługą cyfrowej ewidencji godzin pracy – https://micromade.pl/oferta/banki. Jak już zostało to wspomniane, rozwiązanie to posiada niewątpliwie bardzo dużo zalet i doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorstwach oraz firmach użytku publicznego. Początkowo zazwyczaj wzbudza ono niechęć wśród pracowników i wiele obaw (co do korzystania z czytników i kart), ale z czasem wszyscy dostrzegają niewątpliwe plusy elektronicznej ewidencji. Jest ona ułatwieniem zarówno dla pracodawcy, jak i ochroną dla pracownika (np. ma on pewność, że dostanie wynagrodzenie za ewentualne nadgodziny).

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 + dziesięć =

Story Page