• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Ile trwa zwrot prowizji bankowej?

Kiedy interesujemy się możliwością wcześniejszego spłacenia kredytu konsumenckiego z powodu zwrotu prowizji, na pewno interesuje nas też czas, po jakim ją otrzymamy. Nie można powiedzieć, że zwrot prowizji bankowej WBK nastąpi w jeden dzień, ponieważ inny bank tak szybko prowizje oddał naszemu znajomemu. Tutaj odpowiedź ile czasu będziemy musieli czekać zależy od wielu czynników. Natomiast należy wiedzieć, że banki bardzo rzadko same z siebie dokonują wypłaty tych środków. Zwykle banki zwracają odsetki, które naliczane są od kwoty kredytu i zależne są od czasu jego spłaty. Natomiast, aby odzyskać przysługujący zwrot prowizji należy złożyć pismo w banku.

W jaki sposób można odzyskać prowizję?

W każdym banku po spłaceniu wcześniej kredytu należy nam się zwrot nadpłaconych kosztów administracyjnych, odsetek i prowizji. Jeśli mamy zobowiązanie w banku PKO to z powodzeniem otrzymamy zwrot prowizji bankowej PKO. Jednak, aby odzyskać nadpłacone środki trzeba sprawdzić czy spełniamy wymagania. Zwrot prowizji nie dotyczy kredytów hipotecznych, firmowych czy leasingu konsumenckiego. W innych wypadkach, jak najbardziej warto się o niego starać. Jeżeli już spłaciliśmy kredyt i czekamy aż bank odda nam prowizję, ale tego nie robi, możemy po prostu złożyć reklamację. Bank musi ją rozpatrzyć w terminie 30 dni od dnia jej złożenia. W skomplikowanych przypadkach rozpatrzenie reklamacji może być przedłużone do 60 dni. Jednakże po tym czasie otrzymamy już odpowiedź. Gdy będzie pozytywna możemy liczyć na wypłacenie zwrotu w ustalonym terminie.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

14 − 3 =

Story Page