• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie miejsce w domu wybrać na legowisko psa?

Wygodne legowisko to miejsce, w którym pies będzie mógł odpocząć w samotności, uciąć sobie drzemkę albo schować się przed nieprzyjemną dla niego sytuacją. Odpowiednio dobrane stanie się dla niego schronieniem i łóżkiem jednocześnie, ale równie istotne jest to, w którym miejscu w domu je położymy. Gdzie więc zaaranżować kącik dla naszego czworonoga?

Gdzie postawić legowisko dla psa?

Warto już przed pojawieniem się psa w domu wybrać dla niego miejsce na legowisko, by szczeniak lub pies po adopcji szybko nauczył się, że to jest jego kąt do odpoczynku. Pamiętajmy też, że legowiska dla psa różnią się między sobą – materace są wygodniejsze dla dużych psów, które lubią się rozciągnąć podczas snu, materiałowe budki świetnie sprawdzą się u ras najmniejszych, a standardowe legowisko z podwyższonymi bokami to dość uniwersalny wybór, który można uzupełnić dodatkowym kocem czy poduszką.

Miejsce dla psiaka powinno być z dala od przeciągów i źródeł ciepła – nieszczelne drzwi balkonowe czy bliskość kaloryfera mogą z czasem przyczynić się do częstszego chorowania, a na co dzień obniżą komfort wypoczynku. Należy także unikać pomieszczeń, w których dużo się dzieje, jak przedpokój czy kuchnia, w których zawsze ktoś się kręci. Sypialnia jest odpowiednim wyborem na legowisko, ale tylko jeśli pełni także funkcję pokoju dziennego, gdyż pies może nie chcieć korzystać w ciągu dnia z legowiska, z którego nie może obserwować swoich właścicieli. A w dużych mieszkaniach spokojnie możemy ustawić dwa lub nawet trzy legowiska dla psa w różnych pomieszczeniach, by sam mógł zdecydować, z którego chce korzystać.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwadzieścia − sześć =

Story Page