• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak się produkuje torby foliowe z nadrukiem?

Torby foliowe z nadrukiem są produkowane na różne sposoby, w zależności od rozmiaru prasy. Dlatego proces produkcji może być bardzo zróżnicowany.

Typowa metoda

Niektórzy sprzedawcy produkują aż 3000 egzemplarzy podczas jednego procesu produkcji. W przypadku większej liczby zamówień, bardziej ekonomiczna technika wymaga zastosowania dużej prasy internetowej. Rolka z tworzywa sztucznego (złożona z dwóch arkuszy, jedna na drugiej) jest utrzymywana w napięciu przez prasę, gdy arkusz z tworzywa sztucznego przemieszcza się przez wiele zespołów farbowych. Dalsze badania wykazują, że fleksografia, a nie offsetowa litografia, była odpowiednią komercyjną metodą drukowania.

Czym jest fleksografia?

Fleksografia jest procesem, podczas którego podniesiony obszar obrazu z gumowych klisz drukarskich odkłada atrament na podłożu. Z kolei litografia offsetowa używa płaskich lub planograficznych płytek. Płyty fleksograficzne są przymocowane do rolek dociskowych za pomocą kleju, a gdy rolki obracają się, płytki uderzają w taśmę z tworzywa sztucznego, przechodzącego przez prasę zwojową, a płyty drukują projekty graficzne na folii. Torby foliowe z nadrukiem są teraz powszechnie stosowane, dzięki uproszczeniu procesu produkcji. Obecnie można drukować wiele kolorów. Jednak ta metoda nie pozwala na tak ścisły rejestr kolorów jak offsetowa litografia. Gdy wstęga z folii prześwituje przez prasę i zostaje przewinięta na końcu dostawy urządzenia, można wykonać etap drukowania,w którym worki są odcinane z pojedynczego arkusza folii. Zostają skondensowane z ciepłem (u góry, dołu i pewnpo bokach), tworząc foliową torebkę.

Artykuł dla Portalu napisany przez Frogut Plastics – producent reklamówek foliowych.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

cztery × 2 =

Story Page