• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak pielęgnować rośliny, aby lepiej rosły?

Niewątpliwie jednym z popularnych zajęć jest uprawa roślin. Nie jest to jednak wyzwanie łatwe. Często nie chcą one rosnąć tak dobrze, jak byśmy tego oczekiwali, a czasami bardzo szybko usychają lub gniją. Może też się zdarzyć, że po prostu nie będą chciały kwitnąć. Wszystkie te objawy świadczą o tym, że powinniśmy przyjrzeć się zastosowanym przez nas technikom pielęgnacji roślin.

Nawodnienie

Rośliny, aby dobrze rosnąć niezaprzeczalnie potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Jak dobrze dobrać ilość wody? Generalnie zasada jest taka, że im większe liście, tym większa powierzchnia parowania. Takie rośliny potrzebują zatem częstszego podlewania. Trzeba również zwrócić uwagę na miejsce posadzenia – w zacienionym woda będzie dłużej utrzymywać się w glebie. Jednak samo nawodnienie nie wystarczy.

Uprawa roślin w zgodzie z naturą

Obecnie bardzo często buduje się domy na ziemiach jałowych, pozbawionych substancji odżywczych oraz pożytecznych grzybów. Skutkiem tego jest słaby wzrost naszych roślin. Można temu zapobiec wprowadzając do ziemi odpowiednie nawozy, takie jak np.: https://domowauprawa.pl/product-pol-1731-BIO-TABS-Guerilla-Box-zestaw-nawozow-do-uprawy-outdoor.html wspomagające rozrost odpowiedniego systemu korzeni u roślin. Dzięki temu będą one mogły pobrać więcej wody, a wraz z nią więcej substancji odżywczych, co zapewni im siłę do rozwoju i walki z różnymi patogenami oraz suszą. Warto zatem dbać o nasze rośliny. Często wystarczy naprawdę niewiele, by zyskać piękne i zielone otoczenie.

 

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

4 × 5 =

Story Page