Trening EMS – czym jest i jakie formalności trzeba wypełnić

Trening EMS – czym jest i jakie formalności trzeba wypełnić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening EMS jest to trening, który pozwala na osiągnięcie wymarzonych efektów bez długich godzin spędzonych na siłowni. Podpowiadamy, jakie formalności należy dopełnić, by móc z niego korzystać oraz na czym dokładnie polega ta metoda.

Niezbędne informacje zanim podejmie się treningu EMS

Trening EMS jest połączeniem ćwiczeń fizycznych z użyciem elektrostymulacji mięśniowej. Podczas treningu osoba ćwicząca zostaje podłączona do stroju w formie kombinezonu, który jest wyposażony w elektrody. Te natomiast pomagają mózgowi w wysyłaniu impulsu do mięśni. W efekcie mięśnie pracują prawie tak samo jak podczas zwykłych ćwiczeń, lecz impulsy sprawiają, że trening jest jeszcze bardziej skuteczny. Osoby regularnie poddające się tej aktywności fizycznej cenią sobie krótki czas trwania zajęć oraz dość szybkie efekty, na które nie trzeba czekać miesiącami. EMS może być wykonywany nawet dwa razy w tygodniu, a trening trwa jedynie 20 minut. Metoda ta pobudza ok. 150 razy więcej skurczów mięśni w porównaniu z tradycyjnym treningiem. Dzięki niej spalimy nawet 1200 kalorii podczas jednej sesji.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani treningiem EMS w Katowicach, warto odwiedzić stronę internetową danego studia treningowego oferującego ten rodzaj zajęć. Następnie po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami i grafikiem, można zarezerwować zajęcia, za pośrednictwem portalu internetowego. Przed rozpoczęciem właściwego treningu należy poddać się szczegółowej analizie składu ciała. Pozwoli to trenerowi na ustalenie planu treningowego dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*