Jak ozdobić stoły weselne?

Jak ozdobić stoły weselne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są śluby tematyczne, na dodatek z kolorem przewodnim. Jeśli więc para młoda marzy o ślubie rustykalnym, romantycznym czy marynistycznym zapewne również wystrój sali i ozdoby stołów weselnych będę korespondowały z taką stylistyką. O czym warto pamiętać?

Kolor wiodący

Na początku dobrze jest wybrać kolor, który będzie determinował elementy wystroju, barwę kwiatów, obrusów, a nawet talerzy. Ułatwi to również zaprojektowanie zaproszeń czy zawieszek na wódkę. Obracając się w tej gamie kolorystycznej, może również zamówić stosowne desery i tort weselny.

Żywe kwiaty

Jedną z piękniejszych ozdób stołów są bukiety wykonane z żywych kwiatów. Mogą być to niewielkie kompozycje zrobione z kwiatów polnych, włożonych do słoików, jeśli planujemy wesele w stylu wiejskim, ale również bogate bukiety z ozdobnymi detalami. Warto pamiętać, że kwiaty nie powinny gościom przesłaniać osób siedzących naprzeciwko. Dlatego powinny być one albo niskie, albo umieszczone wysoko.

Nakrycia

W tej chwili można już wybierać w ciekawych zastawach na stół. Nawet jeśli restauracja lub wypożyczalnia ma jedynie białe, to można dodać kolorowe „podtalerze”, serwetki lub przewiązać sztućce ładną wstążeczką. Do tego świece lub świeczniki w wiodącym kolorze na każdym stole, które tworzą niepowtarzalny nastrój.

Usadzenie gości

To, gdzie i koło kogo ma siedzieć dana osoba, często wymaga wielu narad rodzinnych. Na pewno jest to niezła logistyka. Aby więc potem każdy z gości zajął przypisane mu miejsce, warto je oznaczyć. Tradycyjnie są to wizytówki, ale równie ciekawym pomysłem są winietki szablony, których łatwo znaleźć w sieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*