Dlaczego warto pić herbatę?

Dlaczego warto pić herbatę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Herbata jest napojem sporządzanym z liści, pączków lub gałązek rośliny Camellia sinensis. Herbata występuje w wielu różnych formach. Są to: herbata czarna, zielona, oolong i biała. Różnica między nimi polega na tym, jak są one przetwarzane po zebraniu.

Korzyści zdrowotne płynące z picia herbaty są znane od tysięcy lat. Jest to jeden z niewielu napojów, które można spożywać codziennie, nie powodując żadnych skutków ubocznych ani toksyczności. W rzeczywistości istnieje wiele badań, które pokazują, że picie herbaty może poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Oto niektóre z jej korzyści:

Herbata zawiera przeciwutleniacze zwane polifenolami, które zapobiegają uszkodzeniu komórek Twojego ciała przez wolne rodniki

To pomaga zapobiegać starzeniu się i innym szkodliwym skutkom dla komórek Twojego ciała.

Herbata jest również bogata we flawonoidy, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu w organizmie poprzez zapobieganie wchłanianiu cholesterolu do krwiobiegu 

Obniża to ryzyko chorób serca i poprawia krążenie w ścianach tętnic, otwierając zatory spowodowane przez złogi tłuszczu.

Zapobiega próchnicy zębów

Może również pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów, ponieważ ma właściwości antybakteryjne, które zabijają bakterie powodujące próchnicę, gdy mają one kontakt z naszymi zębami podczas szczotkowania lub picia gorących napojów, takich jak gorąca czekolada lub kawa, bez spłukiwania po tym.

Jeśli chcesz skorzystać z jej zdrowotnych wartości, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać interesujące Cię szczegóły: https://obt-online.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*