close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak opanować zagadnienia gramatyczne języka obcego?

Gramatyka to ta kategoria językoznawstwa, która podczas nauki obcej mowy na ogół sprawia nam największe trudności. Wynika to przede wszystkim z mnogości nowych dla nas zasad. Jako że jesteśmy społeczeństwem perfekcjonistów, nieznajomość gramatycznych reguł stwarza niewidzialną dla nas blokadę, przez którą boimy się podejmowania rozmów w języku, którego się uczymy. Tylko opanowanie tych zagadnień sprawi, że poczynimy wyraźne postępy. Oto, jak to zrobić.

Obycie z językiem

Obcojęzyczna gramatyka wbrew pozorom nie jest zbiorem zasad, które zapamiętamy już po pierwszym spotkaniu z nimi. Aby je przyswoić, musimy jak najczęściej ćwiczyć umiejętności ich użycia w praktyce. Pomogą nam w tym kursy językowe w Poznaniu, podczas których będziemy pracować na specjalistycznych materiałach, wypełniając luki w zdaniach czasownikami w odpowiedniej formie. Poza zajęciami nowo poznane reguły możemy utrwalać poprzez czytanie pozycji literackich lub gazet w danym języku. Początkujący zamiast zaawansowanych tekstów mogą sięgnąć po publikacje dla dzieci.

Każdy na początku popełnia błędy

Nawet jeżeli w naszej głowie obecna jest wspomniana wcześniej blokada, musimy zrobić wszystko, aby ją przełamać i zacząć mówić. To naturalne, że na początku naszej drogi będziemy popełniać błędy. Sama ich świadomość świadczy jednak o tym, że zdajemy sobie sprawę z obowiązujących w danym języku zasad. Jeżeli boimy się podejmowania rozmów z obcokrajowcami, zapiszmy się do szkoły językowej. Studium Językowe UAM oferuje nam możliwość rozmowy z innymi uczniami na naszym poziomie zaawansowania.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

osiem + 17 =

Story Page