Jakie sprzęty warto mieć pod ręką w swoim garażu?

Jakie sprzęty warto mieć pod ręką w swoim garażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to bardzo ważne miejsce dla każdego mężczyzny. Przechowuje tam podstawowe sprzęty, dzięki którym może później wykonywać drobne naprawy albo robótki majsterkowicza. Co stanowi podstawowe wyposażenie warsztatu? Przede wszystkim tradycyjne śrubokręty. Jeden nie jest wystarczający, ponieważ niezbędne są modele płaskie, krzyżakowe czy z końcówkami do mniej typowych główek. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup śrubokrętu z wymiennymi zakończeniami, które nazywa się bitami.

Bez młotka ani rusz

Kolejnym ważnym elementem jest młotek. Na początek odpowiedni będzie ciesielski. Nie obejdzie się również bez kombinerek, które posłużą do usunięcia gwoździ, ale też do cięcia kabli podczas prac elektrycznych. Małym, ale niezbędnym akcesorium jest także poziomica, która pozwala kontrolować pion, np. podczas prac remontowych. Warto też zakupić miarkę składaną, klucz francuski lub szwedzki, nóż do tapet, szpachelkę.

Z większych akcesoriów przyda się piła (np. do drewna i metalu). Absolutną podstawą w każdym garażu jest także wiertarka z udarem pneumatycznym, która jest znacznie bardziej wszechstronna niż wiertarka udarowa. Przyda się ona podczas wiercenia dziury w betonie, bloczkach silikatowych czy cegle. Używając w tej sytuacji wiertarki z udarem mechanicznym, doprowadzimy do spalenia wiertła. Udar pneumatyczny powoduje, że wejdzie ono w twardy i oporny materiał lekko. Jednocześnie sprawdza się również do szkła, drewna czy metalu. Wystarczy wtedy wyłączyć udar. Należy też od razu zaopatrzyć się do niej w specjalne wiertła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*