Korony czy licówki – co lepiej wybrać?

Korony czy licówki – co lepiej wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korony i licówki to uzupełnienia protetyczne, które mogą być stosowane do naprawy i odbudowy zębów. Można je również stosować w celu poprawy wyglądu zębów. Choć pod pewnymi względami są one podobne, nieco się od siebie różnią i stosowane są w różnych sytuacjach. Różnica polega na tym, że korony są bardziej trwałym rozwiązaniem, natomiast licówki są zdejmowane.

Czym różnią się korony od licówek?

Zabieg, na którym zakłada się korony licówki pełnoceramiczne poznań wykonasz w każdym gabinecie stomatologicznym. To, którą formę uzupełnienia wybierzesz, powinno zostać skonsultowane ze stomatologiem, który pomoże Ci wybrać to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Korony są idealne dla zębów, które zostały uszkodzone przez próchnicę lub uraz, a także mogą być stosowane w celu ochrony słabych lub uszkodzonych zębów przed dalszymi uszkodzeniami. Są one również dobre do uzupełniania dużych ilości brakujących struktur zęba. Uzupełnienia te mogą być jednak drogie i czasochłonne, a ich założenie wymaga usunięcia zdrowego materiału zęba.

Licówki są cieńsze niż korony i są przyklejane bezpośrednio do powierzchni zębów za pomocą kompozytu żywicznego, który idealnie pasuje do koloru szkliwa. W przeciwieństwie do koron nie ma potrzeby usuwania zdrowej struktury zęba, co czyni je mniej inwazyjnymi niż korony. Licówki są również tańsze niż inne rodzaje uzupełnień protetycznych, takich jak protezy czy implanty, ale nie nadają się do uzupełniania dużych braków w strukturze zęba.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*