close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak można ograniczyć emisję zanieczyszczeń na zewnątrz z zakładów przemysłowych?

Zanieczyszczenia powietrza są najczęściej efektami spalania paliw kopalnych lub skażenia, wywoływanego przez szkodliwe czynniki chemiczne. Inną kategorią substancji, które mogą wpłynąć na stan środowiska, są rozmaite pyły, emitowane w procesach produkcyjnych. Istnieje obecnie szereg metod zapobiegania powstawaniu szkód środowiskowych, wywołanych przez emisję tego rodzaju. Należy do nich na przykład stosowanie filtrów powietrza.

Emisja zanieczyszczeń z zakładów przemysłowych – sposoby redukcji

Bardzo często podkreśla się znaczenie całościowego podejścia do redukcji zanieczyszczeń generowanych w toku procesów produkcyjnych. W wielu sytuacjach głębokie ich przeprojektowanie wiąże się jednak z wysokimi kosztami – na przykład z zakupem nowej technologii. O wiele prostsze jest skorzystanie ze środków, gwarantujących ograniczenie emisji. Należą do nich na przykład przemysłowe filtry powietrza, wyłapujące z niego  substancje szkodliwe, takie jak pył i zanieczyszczenia. Przy odpowiedniej eksploatacji (na przykład – systematycznej kontroli i wymianie) pozwalają one na znaczną redukcję emisji przy zachowaniu dobrych parametrów kosztowych. Jest to więc rozwiązanie ekonomiczne oraz możliwe do bardzo szybkiego wdrożenia w każdym praktycznie zakładzie przemysłowym.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dwa × pięć =

Story Page