• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak marynować mięso w stylu azjatyckim?

Mięso stanowi jeden z podstawowych produktów codziennej diety większości z nas. Wykorzystuje się go do przyrządzania wielu potraw, które są smaczne, a jednocześnie niezwykle pożywne dzięki czemu dają energię do codziennego funkcjonowania. Aby jednak tak było, mięso musi zostać odpowiednio zamarynowane, tak aby aromaty przeniknęły w jego głąb i zdecydowanie uwydatniły jego walory. Istnieje wiele sposobów na marynowanie mięsa, które różnią się w zależności od pochodzenia przepisu. Jednym z nich jest marynowaniem w stylu azjatyckim, które różni się od tego, z jakim zazwyczaj mamy do czynienia w Europie. Co je charakteryzuje i jak je zrealizować?

Marynata po azjatycku – jak przyrządzić mięso rodem ze wschodu?

Sekret przyrządzania marynaty do mięsa w azjatyckim stylu polega na użyciu typowych dla tamtejszej kultury składników, które jak wiadomo są inne od tych, jakie najczęściej używamy w naszym kraju. Wszystkie z nich należy wymieszać w odpowiednich proporcjach, tak aby tworzyły jedną, dobrze zgraną substancję. Zazwyczaj na 1/4 kilograma mięsa wykorzystuje się po pół łyżeczki soli, miodu lub cukru brązowego, a także po jednej łyżeczce sosu sojowego, oleju ryżowego lub arachidowego, oleju sezamowego oraz skrobi kukurydzianej. Do marynaty można dodać również sos o słodkim posmaku, taki jak chociażby https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/sos-teriyaki-miyata-500ml/, który nada mięsu oryginalnego posmaku. Oczywiście nie można zapomnieć również o dodaniu pieprzu, najlepiej świeżo mielonego.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

jeden × 5 =

Story Page