Meble przydatne w dużej fabryce

Meble przydatne w dużej fabryce
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z rozwojem techniki pojawiają się nowe problemy i nowe wyzwania. Odbija się to również na organizacji pracy w dużych zakładach produkcyjnych.

Używanie telefonu w czasie pracy

Rzecz jasna telefon komórkowy jest niezwykle przydatnym urządzeniem umożliwiającym szybką komunikację. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy stosunkowo niewielki odsetek społeczeństwa był w posiadaniu telefonu komórkowego, powiadomienie pracownika o ważnej sprawie, na przykład przekazanie mu wiadomości od członka rodziny, wymagało odciągnięcia go od stanowiska pracy i zawołanie na portiernię, gdzie znajdował się telefon.

Wydawało się, że powszechność telefonii komórkowej rozwiąże ten problem, gdyż każdy od tej pory może mieć go przy sobie. Ale niesie to za sobą inne zagrożenia. Pracownik korzystający z telefonu podczas pracy może być rozproszony jego obsługą albo nawałem przychodzących wiadomości i w wyniku tego obniżyć swoją wydajność albo spowodować wypadek. Dlatego właściciele wielu firm wprowadzili zakaz korzystania z telefonu w czasie pracy. Żeby to osiągnąć, gdzieniegdzie zostały zamontowane szafki depozytowe na telefony komórkowe.

Pracownik przychodzący do pracy pozostawia tam swoje urządzenie na czas pracy i może je odebrać w czasie przerwy lub po wykonaniu swojej pracy. Tego typu meble przydatne w dużej fabryce mogą się przyjąć również w mniejszych przedsiębiorstwach. W takiej szafce można oczywiście pozostawić również inne wartościowe przedmioty będące własnością pracownika, na przykład portfel czy klucze od samochodu lub mieszkania.

Tekst powstał we współpracy z Promag.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*