close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak i dlaczego trzeba chronić dom przed przegrzaniem?

Skuteczne zabezpieczenie mieszkania przed nadmiernym przegrzaniem ma kluczowe znaczenie nie tylko, jeśli chodzi o sam budynek, ale przede wszystkim o zdrowie mieszkających w nim domowników.

Na co wpływa przegrzane mieszkanie i jak się przed tym chronić?

Domy, które mają okna od słonecznej strony są często narażone na nadmierną ilość światła dziennego, które wpadając do środka mieszkania prowadzi do jego przegrzewania. Efektem takiego stanu jest pogorszenie się jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, co bezpośrednio wpływa na trudności z oddychaniem i może prowadzić do powikłań na zdrowiu. Dotyczy to nie tylko alergików i osób chorujących na płuca, ale i domowników całkowicie zdrowych, którzy oddychają w tym momencie słabej jakości powietrzem. Zastosowanie rolet na okna, takich, jak np. typu dzień noc, które są dostępne na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc może się okazać idealnym rozwiązaniem dla tej sytuacji i sprawić, że powietrze w środku wybitnie się poprawi.

Przegrzewanie mieszkania działa również niekorzystnie na sam budynek. Domy budowane z nowoczesnych materiałów budowlanych oraz drewna cały czas „pracują”, a ich trwałość zależna jest m.in od dobrej cyrkulacji powietrza. Jeśli nasłonecznione okna nie są zabezpieczone przez rolety, czy dodatkowe zasłony, to pogorszona cyrkulacja osłabia również trwałość materiałów stropowych i przydachowych. Deski mogą się nadmiernie wysuszać, co też z czasem prowadzi do nasilenia się ich procesu próchnienia. Tak więc zabezpieczenie okien roletami ma znacznie większą rolę niż tylko dekoracyjną. Ich duży wybór można znaleźć na https://rolety24.net/plisy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

5 − cztery =

Story Page