• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jakie mleko początkowe wybrać dla noworodka?

Mleko początkowe, to mleko krowie, które zostało przetworzone tak, aby jak najbardziej upodobnić je do mleka matki. Przeznaczone jest ono dla noworodków i niemowląt. Układ trawienny noworodka jest niedojrzały i jest on w stanie strawić tylko i wyłącznie mleko. Dlatego kobiety które nie mogą lub nie chcą karmić piersią, muszą podjąć decyzję, które mleko w proszku będzie najlepsze dla ich dzieci.

Jakie problemy pojawiają się podczas karmienia mlekiem modyfikowanym?

Najważniejszym kryterium wyboru jest to, aby dobrać odpowiedni skład mleka do wieku dziecka. Inny skład posiada mleko początkowe – dla najmniejszych dzieci do 6 miesiąca życia, inny mleko następne, stosowane od 6 do 12 miesiąca, a jeszcze inny mleko „junior” dla dzieci powyżej roku. Niestety to nie jedyne kryterium wyboru. Często bywa tak, że rodzice napotykają na problemy przy karmieniu mlekiem modyfikowanym. Niedojrzały układ pokarmowy noworodka powoduje często problemy z brzuszkiem u niemowląt i sprawia, że rodzice nie mogą wybierać z całej gamy dostępnych na rynku mlek modyfikowanych. Chcąc pozbyć się problemów i zaoszczędzić dzieciom bólu muszą wybrać konkretne mleko. Producenci mleka w proszku oferują specjalistyczne mieszanki dla dzieci z różnymi alergiami, problemami skórnymi, niską masą urodzeniową, a także z takim składem aby zapobiec popularnym u noworodków kolkom. Jedno jest pewne, każdy producent mleka w proszku stawia na najwyższą jakość swoich produktów. W składzie mleka znajduje się najwyższa możliwa zawartość witamin, minerałów i kwasów omega 3. Ważne, aby umiejętnie dobrać mleko do potrzeb dziecka.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

pięć × pięć =

Story Page