close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jaki sposób ochronić zwierzę od psów i kleszczy?

Pchły i kleszcze to jedne z najpopularniejszych pasożytów, które atakują psa. Mogą przenosić groźne dla zdrowia czworonoga choroby, a ich ukąszenia często wywołują ból i swędzenie. Kleszcze są obecne w środowisku naturalnym przez niemal cały rok. Pies najczęściej przynosi te pajęczaki do domu po spacerze w lesie, czy na łące. Część z tych pasożytów może przenosić śmiertelną dla zwierząt chorobę – babeszjozę. Pchły z kolei mogą przeskakiwać na psa od innych czworonogów. Inwazja tych insektów objawia się świądem i miejscowymi wyłysieniem. W skrajnych przypadkach prowadzi nawet do niedokrwistości. Aby zapobiegać tym schorzeniom, należy regularnie zabezpieczać swojego psa.

Gdzie kupić obrożę przeciw pchłom dla psa?

Profilaktyka przeciwpasożytnicza jest bardzo ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia psa. Obecnie na rynku znajduje się wiele skutecznych preparatów, które chronią czworonoga przed kleszczami i pchłami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z pasożytami są obroże. Można je kupić na stronie https://petcentrum.pl/. Zawarte w tych akcesoriach olejki eteryczne skutecznie odstraszają pasożyty przed atakiem. Obroże często są skuteczne zarówno na kleszcze, jak i na pchły. Takie akcesoria działają nawet przez 8 miesięcy. Dużą popularnością w walce z pasożytami cieszą się również krople aplikowane na kark, czy spraye, które należy rozpylać na sierści czworonoga. Te produkty również działają odstraszająco na insekty, jednak cechują się krótszym czasem działania. W przypadku kropli jest to miesiąc. Regularna wymiana obroży, czy stosowanie środków na skórę, chronią psa przed groźnymi chorobami, wywoływanymi przez pchły i kleszcze.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

2 × jeden =

Story Page