Wymiana baterii w telefonie – jak często należy to robić i w jakim celu?

Wymiana baterii w telefonie – jak często należy to robić i w jakim celu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy mówimy o smartfonie, czy o laptopie, bateria jest jednym z najważniejszych elementów Twojego urządzenia. Zasila ona urządzenie i sprawia, że możesz z niego korzystać przez dłuższy czas bez konieczności podłączania go do prądu.

Jednak z czasem baterie stają się mniej wydajne i w końcu tracą całą swoją pojemność. Może to znacznie utrudniać funkcjonowanie na co dzień, szczególnie gdy często korzystasz ze swojego sprzętu poza domem.

Jednak nie zawsze warto kupować nowe urządzenie tylko ze względu na słabą baterię. Zamiast tego często wystarczająca może okazać się wymiana baterii.

Kiedy warto wymienić baterię w swoim urządzeniu?

Średnia żywotność baterii telefonu wynosi około dwóch do trzech lat, ale zależy to od tego, jak często jej używasz i jak dobrze o nią dbasz. Wszystkie baterie mają określoną żywotność, która zależy od tego, ile razy są ładowane. Im więcej ładujesz i rozładowujesz telefon, tym krótsza będzie żywotność jego baterii.

Nie da się więc określić konkretnego czasu, kiedy będziesz musieć wymienić baterię w swoim sprzęcie. Jednak istnieją pewne sygnały, które mogą sygnalizować, że warto oddać swój telefon do serwisu takiego jak https://refabric.com.pl/ i poprosić o wymianę baterii:

musisz ładować swój telefon znacznie częściej niż kiedyś i nie jesteś w stanie wyjść z domu bez ładowarki,

zauważasz, że Twój smartfon robi się gorący podczas ładowania lub uruchamiania aplikacji, które wymagają dużej ilości energii,

telefon bardzo często się zacina, nawet jeśli naładowany do połowy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*