Jak wybielić zęby?

Jak wybielić zęby?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotkowanie zębów z pewnością nie przyniesie zamierzonych efektów. Negatywny wpływ na kolor zębów ma przede wszystkim picie kawy, herbaty, wina, a także palenie papierosów, dlatego też warto te produkty ograniczyć do absolutnego minimum. W jaki jednak sposób wybielić zęby?

Usunięcie kamienia nazębnego

W pierwszej kolejności warto usunąć kamień nazębny, dzięki czemu zęby od razu staną się jaśniejsze. Kamień nazębny można usunąć na kilka różnych sposobów, a mianowicie podczas zabiegu skalingu i piaskowania lub przy pomocy ultradźwięków.

Pasta do zębów

Specjalne pasty wybielające pomagają rozjaśnić zęby nawet o 2 tony. Zawierają one w swoim składzie mikrogranulki, enzymy oraz substancje ścierne, które w mechaniczny sposób pomagają usunąć osad. Podczas zakupu pasty do zębów należy zwrócić uwagę na wskaźnik ścieralności, ponieważ nie powinien przekraczać 200, ponieważ taka pasta, zamiast wybielić zęby, uszkodzi jedynie szkliwo.

Paski, żele i lakiery

Wybielające preparaty takie jak żele, paski oraz lakiery zawierają w swoim składzie najczęściej nadtlenek wodoru, który pomaga wybielić zęby nawet o 4 tony. Największą popularnością cieszą się paski, które należy przyklejać każdego dnia na zęby na około 20-30 minut. Takie paski nie pomagają jednak wybielić wszystkich zębów a jedynie te znajdujące się z przodu. Jeśli chodzi natomiast o żele i lakiery, to można je zaaplikować na całe zęby, jednak nie są one w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Maja 06.12.2017

    no paski nic praktycznie nie daja. szkoda kasy, najlepiej isć do dentysty:)