close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

W jakich kwestiach może pomóc dzieciom doświadczona osoba psychologa?

Pomoc psychoterapeutyczna jest nieocenionym wsparciem w mierzeniu się z trudnymi sytuacjami, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Najmłodsi często nie potrafią radzić sobie z silnymi emocjami oraz agresją. Psycholog to osoba, która z empatią i życzliwością zrozumie perspektywę dziecka, a także udzieli pomocnych rad rodzicom lub opiekunom.

Kiedy szukać pomocy psychologicznej dla dziecka?

W ocenie sytuacji należy zwrócić uwagę na zachowanie dziecka. Jeżeli zazwyczaj radosny maluch nagle wydaje się przygnębiony lub nieustannie zdenerwowany – to oznaka, że może nie radzić sobie z obecną sytuacją. Często stres wywołują duże zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu, np. rozpoczęcie nauki szkolnej. Niektóre maluchy mają trudności z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami, a inne nie potrafią przystosować się do funkcjonowania w grupie. Częstym problemem jest też nadmierna agresja, objawiająca się krzykiem czy płaczem. Specjalista może pomóc dzieciom w wielu złożonych kwestiach, przede wszystkim w określeniu źródła problemu. Tutaj ważna jest również sytuacja rodzinna, która wpływa na emocje i zachowania dziecka. Trudnym wydarzeniem dla malucha może być rozwód rodziców lub utrata członka rodziny. Z tymi problemami pomogą doświadczeni specjaliści, których można znaleźć pod adresem https://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-dzieciecy/.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

dziewięć − cztery =

Story Page