• Drukuj
close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Jak dbać o higienę dziąseł?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa tego, aby cieszyć się zdrowymi zębami. Dokładne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie to niezbędne czynności, które należy wykonywać, aby mieć piękny uśmiech. Troszcząc się o jamę ustną nie można też zapomnieć o właściwiej pielęgnacji dziąseł, które odgrywają istotną funkcję w jej prawidłowym funkcjonowaniu. 

Dlaczego dbanie o dziąsła jest tak ważne?

Najważniejsza w codziennej pielęgnacji jamy ustnej jest systematyczność. Przynajmniej dwa razy dziennie konieczne jest szczotkowanie zębów przez 2-3 minuty najlepiej pastą z fluorem. Po każdym posiłku zaleca się żucie gumy bez cukru, która przywraca właściwe PH jamy ustnej. Co pół roku zęby powinny być oczyszczane z kamienia, który może powodować stany zapalne dziąseł. Jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która może prowadzić do poważnego uszkodzenia dziąseł, a nawet utraty zębów. Bakterie, z których składa się kamień wnikają w szczelinę dziąsłową powodując krwawienie, swędzenie oraz ból podczas gryzienia.

Jeśli takie objawy pojawią się w jamie ustnej koniecznie trzeba załagodzić stan zapalny. Przydatne będą do tego specjalistyczne pasty oraz płyny do płukania np. z oleju kokosowego, który można zamówić na https://www.elixio.pl/products/olejek-do-plukania-jamy-ustnej-z-dziewiczego-oleju-kokosowego. Skutecznie wzmacnia on dziąsła i zęby i usuwa przyczyny krwawienia. Regularne jego stosowanie delikatnie wybiela zęby i usuwa nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Warto także wyeliminować z codziennej diety słodycze, które są przyczyną powstawania wielu dolegliwości i chorób.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

12 + sześć =

Story Page