Jak dopasować rozmiar męskiego kapelusza?

Jak dopasować rozmiar męskiego kapelusza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mężczyźni pragnący wprowadzić jakieś urozmaicenie do swojej garderoby powinni koniecznie rozważyć zakup kapelusza. Jest to bowiem wyjątkowo oryginalne, a jednocześnie bardzo praktyczne nakrycie głowy. Oczywiście kluczowe znaczenie ma odpowiednie dopasowanie tego elementu pod względem rozmiaru do obwodu głowy oraz kształtu twarzy. Jeśli interesują nas modne kapelusze, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą na https://www.sterkowski.pl/50-kapelusze.

Wzrost również odgrywa istotną rolę

W celu prawidłowego dopasowania kapelusza należy w pierwszej kolejności stanąć przed lustrem, a następnie przyłożyć zwykłą miarkę krawiecką w połowie czoła – najlepiej około centymetr nad uszami. W tym właśnie miejscu nakrycie będzie przylegało bezpośrednio do głowy. Kolejny krok polega na delikatnym naciągnięciu miary i odczytaniu obwodu w punkcie jej złączenia. Jest to metoda bardzo skuteczna, zapewniająca właściwy dobór kapelusza w 95%. W sytuacji, gdy lubimy go nosić nieco bardziej ciasno, możemy bez obaw do uzyskanego wyniku dodać od 0,5 do maksymalnie 1 cm.

Przy zakupie omawianego nakrycia mężczyzna musi również brać pod uwagę kształt swojej twarzy. Do owalnej oraz pociągłej pasują przede wszystkim konstrukcje z szerokim rondem, skierowane nieznacznie do dołu. Z kolei z kwadratową i okrągłą twarzą najlepiej komponują się modele wyposażone w rondo o średniej szerokości (przechylone lekko do boku), gdyż świetnie wysmuklają rysy. Spore znaczenie ma ponadto wzrost. Panowie wysocy i dobrze zbudowani mogą z powodzeniem postawić na kapelusz z rondem od 6 cm do 10 cm, zaś panowie niscy i na dodatek drobni – na egzemplarz z rondem 5-6 cm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*