close
Gorące wiadomości

Kuchnie świata cechuje ogromna różnorodność. Związana jest ona z klimatem,...więcej Współczesny rynek odzieżowy i tekstylny charakteryzuje duża konkurencja. Jes...więcej Śnieżnobiałe i piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak samo szczotk...więcej Kocioł kondensacyjny – nowoczesne rozwiązanie grzewcze Kocioł kondensac...więcej Kultura hip-hop na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się w zastraszającym ...więcej

Gdzie przechowywana jest żywność produkowana masowo?

Przechowywanie i konserwowanie żywności

Przechowując żywność, ma się na uwadze, to żeby była ona zabezpieczona przed szkodliwymi dla zdrowia zmianami jakości spowodowanymi procesami biologicznymi i chemicznymi, zachowując przez dłuższy czas przydatność do spożycia. Chemiczne metody polegają na dodaniu do produktów żywnościowych substancji chemicznych, np.: kwasu benzoesowego, czy kwasu sorbowego. Niektóre zmiany zachodzące przy użyciu tych środków zmniejszają wartość biologiczną pokarmów i mogą powodować skutki szkodliwe dla zdrowia.

Metodą fizyczną konserwowania żywności jest przechowywanie jej w niskiej temperaturze w chłodniach i mroźniach, profesjonalnie wykonane dają optymalne warunki dla każdego rodzaju produktów. Na ich skuteczność wpływa również zastosowany do obudowy materiał o odpowiedniej szczelności gazowej i termicznej. Szczególnie ważna jest też możliwość łatwego utrzymania czystości w ich wnętrzach oraz energooszczędność. Chłodnie i mroźnie mogą być wykonane z paneli poliuretanowych lub płyt warstwowych styropianowych bądź poliuretanowych. Niezbędnym elementem w takim pomieszczeniu jest czujnik wskazujący obecność osób w komorze.

Do przechowywania żywności w skali masowej wykorzystuje się hale stalowe, które w porównaniu do tradycyjnych budynków są znacznie tańsze, szybsze w montażu, funkcjonalne oraz łatwe i niekosztowne w rozbudowie. Dobrze wykonany projekt hali umożliwia korzystne wykorzystanie infrastruktury, łatwość dostawy towaru i transportu wewnętrznego oraz perspektywy przyszłej rozbudowy.

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Opublikuj komentarz
Podpis
Adres e-mail

1 × 3 =

Story Page